Spolu s instalací nových cvičebních prvků v parku byly také obnovené lavičky a další parkový mobiliář. „Park jsme letos na jaře revitalizovali a v květnu jsme do něj nechali nainstalovat tři cvičební fitness stroje. Následovalo vybudování nové venkovní tělocvičny,“ řekl starosta Slovan Lumír Aschenbrenner.

Hřiště nabízí sportovcům hned několik prvků. Zkusit si na nich zacvičit může prakticky každý. Různě vysoké hrazdy nabízí širokou škálu možností. V parku mohou lidé vyzkoušet také různé fitness stroje. Pokud tedy někdo holduje venkovnímu cvičení, je pro něj toto hřiště ideálním cílem. „Chvojkovy lomy jsou multifunkčním parkem, který navštěvují senioři a maminky s dětmi. Rozhodli jsme se vybudovat zde něco také pro teenagery, a to streetworkoutové hřiště. Je to v podstatě takové venkovní fitness centrum, které mohou lidé navštívit po celý rok v jakoukoli hodinu. Vhodné je jak pro seniory a mládež, tak i pro handicapované,“ vysvětlila místostarostka Slovan Eva Trůková.

Ilustrační foto.
Na uhlí jsou v kraji už pořadníky. Lidé ho z obav nakupují ve velkém

„Cvičit se tu může na hrazdách nebo žebřinách. Ke sportování využívají lidé jen váhu vlastního těla. Potkávají se zde stejně naladění sportovci, kteří se od sebe navzájem učí nové cviky. Ráda bych ale apelovala na veřejnost, že z důvodu bezpečnosti mohou hřiště využívat děti starší 15 let. Pro ty nejmenší není určené. Pokud se ale bude hřiště těšit velké oblibě a bude hojně navštěvované, máme v plánu ho rozšířit o další hrazdy pro děti," dodala Trůková s tím, že celkové náklady na vybudování streetworkoutového hřiště činí 777 tisíc korun včetně DPH.