Až do víkendu by ještě stále mělo být chladno s teplotami okolo 19 stupňů a i v sobotu by teploty stále ještě neměly přesáhnout 20, ale v neděli by rtuť teploměrů měla pomalu začít stoupat. Podle plzeňských hydrometeorologů bude proměnlivá oblačnost a polojasno s mírnými přeháňkami a teplotami od 20 do 24 stupňů Celsia.

Zejména pak v úterý, ve středu a ve čtvrtek příštího týdne by se teploty měly pohybovat mezi 25 a 30 stupni, mělo by být hlavně polojasno a sem tam ještě lokální bouřky. Přívalové deště a bouřky, které doteď republiku sužovaly a děsily obyvatele, by už měly být pryč. ,,Počasí by se teď už mělo začít vracet k normálu a mělo by být to pravé letní teplo přes 25 stupňů. Deště, které jsme zažívali, by měly být pryč,“ říká meteorolog ze stanice Mikulka Jan Sulan. ,,Možná ve čtvrtek a v pátek přijde nějaký deštík, ale na předpověď je ještě příliš brzy,“ dodává.

I přes současné deštivé a chladné počasí, které by mohlo trápit majitele rekreačních center a kempů, se však nezdá, že by se lidé odmítali vypravovat k vodám nebo si jinak užívat prázdniny svých ratolestí. Plzeňský kemp Ostende u Boleveckého rybníka má sice minimum lidí, v současnosti mezi pět až 10, ale sezonu nebo ztráty zatím hodnotit nechce. Zato kemp Radost u Hracholusek hlásí plný stav 60 lidí a spoustu objednávek. I když i tady prší, všichni doufají, že se oteplí a sezona bude lepší.