„Žádný recept se nedochoval, vycházíme z nepřímých důkazů a předpokládaného postupu," vysvětluje Veronika Menčíková z Všerub u Plzně, která se v sobotu poprvé na jeden den proměnila v pravěkou ženu. V pravěké vísce v plzeňské zoo se pustila do přípravy jednoduchého kvašeného nápoje z pšenice.

Už předem si nechala naklíčit obilí. A proč pšenici a ne ječmen, který je hlavní surovinou dnešních pivovarníků? „Jsou důkazy, že Keltové používali spíše pšenici," vysvětluje Menčíková. A takový chmel, bez něhož dnes pivo snad ani není pivem, je dokonce doložen až od středověku.

Naklíčené obilí je pak třeba opražit. „Zkoušela jsem ho usušit, ale hodně špatně se mlelo," podotkla nadšenkyně historie. To pražená zrna zvládne rozdrtit i dítě. A právě to také byla práce návštěvníků, zejména těch menších. „K tomu slouží zmenšenina rotačního mlýnku a dvě zrnotěrky, což jsou vždy dva mlecí kameny," popisuje archeolog Robert Trnka.

Děti opravdu zvládly postupně namlít potřebné množství téměř samy. „Je to fuška. Jako mlynář bych se neuživil, vždyť bych mouku na chleba nebo to pivo mlel celý den," smál se asi osmiletý chlapec, který tu byl se svými rodiči.

Jenže umletím mouky celý proces výroby piva jen začíná. Teď teprve přichází ta pravá alchymie zahřívání, chlazení, přidávání bylinek nebo medu a také kvasnic. „Možná naši předci přidali zkvašená jablka, možná to zkvasilo samovolně a možná už kvásek znali z výroby chleba," přemítá Veronika Menčíková.

Návštěvníci pivo ale neochutnali, čeká ho totiž 7-10 dní kvašení. Z půl kila namletého obilí by mohly být zhruba dva litry nápoje. „Je to premiéra i pro mě, tak uvidíme, jestli se to podaří, jak bude chutnat a jestli třeba neskončím v nemocnici na JIP," směje se Menčíková.

Ač to neodpovídá pravěku, pokusí se prý nápoj uchovat v lednici, aby jej mohli zájemci ochutnat za čtyři týdny při dalším oživeném dni v pravěké osadě.