Uvnitř byli fotbalisté uvěznění několik minut. „Já jsem tak trochu spal, když se to stalo. Probudil jsem se, až když to s náma trhlo,“ líčil svůj zážitek Kladeňák David Frolík. „V zatáčce prý vyjelo auto do protisměru a řidič musel uhnout. Teda aspoň to někdo říkal, že tam bylo auto. Bylo to zmatené,“ pokračoval David. „Jo, jelo tam auto. Nějakej pirát silnic. Asi jako dobytek,“ dali mu okamžitě za pravdu někteří ze spoluhráčů. „V autobusu jsme pak byli zavření asi deset minut. Všichni jsme se po sobě najednou váleli a koukali jsme, co se děje. Řidič pak volal hasiče a policii,“ dodal. „Ven jsme museli lézt střešním oknem, jinak to nešlo,“ doplnil ho další z hochů.

Oba týmy se vracely z turnaje pro hráče do 17 let v Garchizy ve Francii. Štěstí, které se na ně během zápasů prý příliš nesmálo, podle některých zapracovalo až při havárii.

O dramatickém návratu fotbalistů už krátce po nehodě informovaly například webové stránky SK Kladno. „Nic se nikomu nestalo, odnesla to jenom jedna láhev vína. Přestoupili jsme do náhradního autobusu a pokračujeme v cestě domů,“ uklidňoval jeho čtenáře před polednem přímo z cesty trenér týmu Jan Suchopárek.

Kladenští fotbalisté skončili ve Francii čtvrtí a domů si také vezli pohár. Na svoji trofej mysleli také po celou dobu, kdy hasiči stavěli překocený vůz zpět na silnici. „Pohár tam někde uvnitř ještě je, bůhví kam spadnul. Tak snad se nerozbil,“ říkal další z hráčů Jan Švambera.

Verzi, že se řidič autobusu vyhýbal automobilu, který vyrazil zpoza zatáčky, potvrdila mluvčí západočeských policistů Ilona Týmlová. „Míra a příčina zavinění je příčinou šetření, škoda byla odhadem stanovena na 50 tisíc korun,“ uvedla mluvčí. Šofér autobusu se k události nevyjádřil.

Silnice byla kvůli kolizi uzavřena celé dopoledne a řidiči, kteří se chystali projet, museli použít objížďku. Podle mluvčí krajských hasičů Aleny Marešové se fotbalisté ještě před polednem dočkali náhradní dopravy. „V 11:25 byl autobus vyproštěn a komunikace zprůjezdněna. Protože byl autobus pojízdný a nedošlo k úniku provozních kapalin, nasedli cestující zpět a hasiči ze Slovan je doprovodili k čerpací stanici v Nezvěsticích. Tam čekal náhradní vůz,“ sdělila Marešová.

Nehody autobusů a západní Čechy

  • Březen 2003: 19 lidí z Karlovarska zemřelo při březnové nehodě autobusu u jihočeské obce Nažidla. Z havárie byl obviněn řidič, dostal 8letý trest.
  • Červenec 2006: 49letá žena zemřela při zájezdu na Ukrajinu. Autobus havaroval nedaleko slovenského Prešova. Z Plzeňska pocházela většina cestujících.
  • Září 2006: Autobus s klienty Ústavu sociální péče Stod havaroval v rakousku nedaleko Schremsu. Autobus se dostal do smyku, narazil do stromu a zřítil se ze 40metrového svahu. Zemřeli čtyři lidé a dalších 45 utrpělo různá zranění.
  • Březen 2008: U Babylonu na Domažlicku havaroval autobus se studenty Vyšší odborné školy, Obchodní akademie a Střední zdravotnické školy v Domažlicích. Chystali se na lyžařský zájezd. Nezemřel nikdo, zraněno bylo 12 lidí.