Tento večer kulturní dům v Kozolupech praskal ve švech, na jednom parketu se zde sešla mladá generace s tou více pamatující.Kozolupy – V sobotu 3. března se konal šestý ročník plesu Centra ošetřovatelských a pečovatelských služeb (COPS) Města Touškov. Tento večer kulturní dům v Kozolupech praskal ve švech, na jednom parketu se zde sešla mladá generace s tou více pamatující.

Na začátku přítomné hosty přivítala paní ředitelka COPS Lenka Šeflová a starostky Města Touškova Iveta Zajíčková a Kozolup Michaela Opltová. O hudbu k tanci i k poslechu se postarala skupina The Shower, která se snaží moderně pojmout hudbu 50. a 60. let.

„Jsem moc ráda, že se nám daří propojovat generace, ať už během naší celoroční práce, nebo právě zde na plese. Těší mě, že každý rok jsou lístky vyprodané dopředu,“ shrnuje paní ředitelka Šeflová, které se podařilo získat pro svoji organizaci na podzim loňského roku Národní cenu kvality ČR.

1. LIDOVÉ TANCE z jihozápadních Čech v podání souboru Jiskra 58
2. VYSTOUPENÍ dětských mažoretek z Nečtin
3. ZAHÁJENÍ PLESU, zprava: manažerka kvality COPS Města Touškov Klára Zajíčková, starostky Kozolup a Města Touškova Michaela Opltová a Iveta Zapjíčková, paní ředitelka Lenka Šeflová

Zábavu zpestřilo vystoupení souboru lidových tanců a písní z jihozápadních Čech Jiskra 58, později vystoupily dětské mažoretky z Nečtin. Typická je již pro tento ples bohatá tombola, ve které letos bylo více než 500 cen od skoro 180 sponzorů. O hlavní ceny, jako například o televizor či vrtačku, se před půlnocí losovalo. 

Ti, kteří si chtěli od tance odpočinout, se mohli jít zvěčnit do fotokoutku zvaného Cheesebox a ihned si odnesli vytisknutou fotografii.

Na plese samozřejmě nesměli chybět klienti centra. Paní Marie Landshutová z Nýřan se může pochlubit, že se zúčastnila všech ročníků: „Líbí se mi tu moc, i když tančit už nemůžu, tak si ráda zazpívám. Navíc se mi minulý týden narodilo první prapravnouče, tak mám k radosti o důvod více,“ dodává. O doprovod se paní Landshutové postaral jediný muž z nýřanského centra, pan Jaroslav Englmaier, který oslaví 90. narozeniny a ve kterém lidové písně a kroje vyvolaly vzpomínku na mládí: „ Bylo to moc pěkné vystoupení, ale teď si  radši poslechnu novější muziku.“ Poprvé letos na ples vyrazila paní Francová z Vejprnic: „Přišla jsem si hlavně popovídat a zanotovat do společnosti. Kulturu mám ráda, chodíme i do divadla.“

Ples velkoryse nepojali jen klienti, ale poslední příležitost letošní plesové seozóny vynést velkou večerní využily snad všechny přítomné dámy.

Adéla Šmausová