S úbytkem zákazníků se potýká třeba kadeřnictví Remus. „Když tu stavěl autobus, lidi vystoupili a šli k nám. Zaparkovat tady není kde, malé parkoviště za rohem je jen pro pár aut a neustále plné,“ říká majitelka kadeřnictví Anna Pyšná.

Úbytek zákazníků je citelný. „Čtvrtina, možná třetina zákazníků nám ubyla, více je to znát na pánské klientele,“ dodává majitelka.

Od zastávky tramvaje č. 4 musí potenciální zákazníci do kopce, což je hlavně pro starší lidi problém. „Musí se to opravit, budeme trpět. Doufám, že nám zákazníci nebudou dál ubývat,“ přeje si Pyšná.

Ještě kritičtější je situace v místní trafice. „Přišli jsme o dvě třetiny zákazníků,“ posteskla si trafikantka Marcela Karlovská. „Vše je tu zabedněný, je to strašný. Je to bezohlednost vůči lidem. Nikdo nám nájem nezlevní.“

Studentská ulice je součástí městského okruhu a její rekonstrukce patří mezi priority města. „Chápu, že oprava může mít řadu negativních dopadů, nicméně se společně s hlavním investorem Ředitelstvím silnic a dálnic a Vodárnou Plzeň snažíme celou akci naplánovat tak, aby vše proběhlo co nejrychleji a dopady byly co možná nejmenší,“ sdělil Deníku náměstek primátora Michal Vozobule.

Rekonstrukce, která je rozdělena do pěti fází, má být kompletně hotová v červnu roku 2020.