Nyní je uzavřena jeho jižní část a ze směru od křižovatky Belánka se tak nedá pokračovat rovně na Slovany, ale pouze odbočovat vlevo pod viadukt do Prokopovy ulice nebo vpravo na Doudleveckou. Pro směr k ulici U Prazdroje a nákupnímu centru Hornbach lze jako alternativní trasu využít ulic Prokopova, Americká, Ukrajinská, případně Anglické nábřeží.

Ve druhé etapě pak bude most uzavřen ve směru na Bory. Během celé rekonstrukce bude doprava svedena vždy do jednoho jízdního pruhu.

Zdroj: Deník/Pavel Bouda

Odpojeno je i trolejového vedení, které se nachází na mostě. Naopak městská hromadná doprava, jež vede křižovatkou ulic U Trati a Doudlevecká, je i během prací v plném provozu včetně trolejbusového vedení.

Most Milénia slouží dopravě už dvaadvacet let a denně po něm projede 26 tisíc aut. V minulosti proběhla pouze oprava povrchu souběžných komunikací.

Zdroj: Deník/Pavel Bouda

Nosná konstrukce dostane novou izolaci, budou provedeny nové římsy a nová konstrukce vozovky a dále bude osazeno původní vybavení mostu. Rekonstrukce mostu potrvá až do 6. října.