Ve dvou okresech Plzeňského kraje už vypukla chřipková epidemie. Informaci potvrdila Veronika Pelikánová z krajské hygienické stanice.

Nejhorší situace panuje na Plzni-jihu, kde na sto tisíc obyvatel připadá 1666 případů akutních respiračních onemocnění. Následuje Klatovsko s 1619 lidmi. O epidemii se hovoří, když se počet nemocných pohybuje mezi 1600 až 1800 lidmi na sto tisíc obyvatel.

I když počet nakažených chřipkou stále stoupá, žádná okresní nemocnice ani fakultní zdravotnické zařízení zatím neomezily návštěvy na jednotlivých odděleních.

Stejně je tomu ve dvanácti příspěvkových organizacích zřizovaných krajem. „Nikde se nic takového nechystá. Domovy pro seniory nebo se zvláštním režimem své klienty proti chřipce očkují, takže nemocnost zde není vysoká,“ sdělil radní pro sociální oblast Zdeněk Honz. O opatření uvažuje pouze vedení dobřanské psychiatrické nemocnice. Definitivní rozhodnutí padne během tohoto týdne, sdělil mluvčí Libor Panoš.

Ostatní okresy jsou na tom s výskytem akutních respiračních onemocnění lépe. Vůbec nejnižší číslo evidují hygienici na Plzni-severu, kde jde o 986 lidí na 100 tisíc obyvatel. Na Rokycansku se jedná o 1161 případů, přímo v krajské metropoli o 1168. Tachovsko zaznamenalo 1177 nemocných, Domažlicko 1235.