Na internetových aukcích se nyní se vstupenkami na utkání Viktorie Plzeň s Barcelonou, Milánem i Borisovem čile obchoduje. Ceny za sedadlo v Edenu jsou astronomické a vysvětlení prodávajících neskutečné.

„Z rodinných důvodů se nemůžeme účastnit,“ vysvětluje prodej lístků například uživatel tomas11110. Vstupenky přitom vystavil na internet jen pár hodin poté, co je v nedělním předprodeji určeném jen pro permanentkáře koupil.

Cena za jeho čtyři kompletní balíčky, tedy 12 lístků, se včera vyšplhala už na neuvěřitelných 23 tisíc korun. Jejich původní cena je o více než osm tisíc nižší. Více než třetinovou přirážku je ochotný zaplatit i Vladislav Souček z Plzně. „Můj syn po těchto zápasech moc touží a já se mu jeho sen snažím splnit,“ vysvětluje Plzeňan. I jemu připadá, že se na fotbalovém svátku snaží vydělat spousta lidí. „Takové zápasy už se ale jen tak opakovat nebudou,“ dodává Souček.

Na internetu je možné koupit i lístky jen na Milán (2 vstupenky za šest tisíc), Barcelonu (tři a půl tisíce za jediné sedadlo). Nejčastěji je v prodeji nejméně atraktivní Borisov. Vyvolávací cena za lístky na duel s Bělorusy je od pěti set korun.