Patnáct kilometrů od Plzně, za obcí Lipno, se na břehu hracholuské přehrady nachází Kemp Keramika, který je oblíbený díky své poloze a rekreačnímu vyžití. Loni kemp získal čtvrté místo v celorepublikové soutěži Kemp roku.

Kemp je letos až do konce sezony zcela obsazený. „Nyní ubytováváme pouze ve stanech a karavanech. V letošním roce máme opravdu nabito. Sezona je za poslední roky nejsilnější, a to i přesto, že kvůli koronaviru došlo k významnému úbytku zahraničních klientů. Cizince nahradili Češi. Zaznamenali jsme také enormní nárůst návštěvníků s obytnými vozy. V posledních dnech už přijíždí také Němci,“ zhodnotil zástupce provozovatele kempu Vladimír Čech.

Kemp nabízí ubytování v chatkách, místa pro stany a karavany a také nocleh v hobitích domcích. „Tyto domky připomínají ubytování v sudu, ale jsou uloženy v zemi. V klasických chatkách jsou ledničky a plně vybavené kuchyně. Ve všech chatách jsou záchody a sprchové kouty. Stanující mají k dispozici sociální zařízení v hlavní budově,“ popsal Čech.

KACHÝNKA, ŽEBÍRKA

Občerstvit se mohou rekreanti v restauraci a dvou stáncích. „Hosté hojně využívají polední menu za 99 korun. Denně vaříme několik hotovek a jedno dětské jídlo. Vyhlášeni jsme pečenou kachnou, žebry a koleny,“ poznamenal.

Pro návštěvníky je rovněž připravený bohatý program. „Pravidelně pořádáme hudební vystoupení. V úterý hraje country, ve čtvrtek pan Žákovec, v pátek a sobotu rockový revival. Vzhledem k tomu, že kemp v drtivé většině případů navštěvují rodiny s dětmi, začíná hudební produkce v sedm večer a končí o desáté,“ vysvětlil s tím, že každou neděli odpoledne je pro děti připravená dětská animace s Culinkou či malování na obličej.

Ilustrační foto.
Kvůli koronaviru uzavřela policie obvodní oddělení Plzeň 2

Na Keramice si mohou zájemci rovněž vypůjčit šlapadlo, lodičku nebo paddleboard.

Zajímavostí je, že v kempu sídlí vodní záchranná služba. „Od července do srpna dvacet čtyři hodin denně poskytuje lékařskou péči a zajišťuje první pomoc na celé přehradě,“ informoval Čech.

Do kempu míří návštěvníci z celé republiky. Rodina Maškova vyrazila na Hracholusky až z Pardubic. „Měli jsme objednanou dovolenou v zahraničí, ale kvůli strachu z koronaviru jsme se rozhodli, že zůstaneme v Čechách. Letos volno poprvé trávíme pod stanem. Děti jsou nadšené. Určitě se sem zase vrátíme,“ uvedla Jana Mašková.

Kemp Keramika

Kde: Lipno, cca 15 kilometrů západně od Plzně

Otvírací doba: recepce 8:00 až 22:00

Ceník: stan – 150 korun + 100 korun za osobu, chata u vody – 14 500 za týden, hobití domek s manželskou postelí – 700 korun na den

Koupání: kemp disponuje travnatou pláží na břehu přehrady Hracholusky s pozvolným přístupem do vody

Atrakce: dětské hřiště, půjčovna lodí, šlapadel, paddleboardů, animační program pro děti, pravidelná večerní hudební produkce

Poznámka: více o kempu na www.kempkeramika.cz