Nápis RADNICE nad vchodem vašeho obecního úřadu ozdobený lipovými listy upoutá na první pohled. Čí to byl nápad?
O to si řekli sami naši obyvatelé. Prý že obecní úřad mají všude, ale radnici málokde. Tak jsem hned vzal štafle a už jsem psal. Lidé se u radnice zastavují často – kdysi upoutala i bývalého hejtmana Zimmermana, který jel kolem.

A hodiny a Blbečník?
To už je jenom taková sranda. (smích)

Končí druhý měsíc roku 2010. Dalo by se shrnout, co důležitého a potřebného se podařilo hornolukavickým zastupitelům udělat v roce 2009?
Z dotací z Programu stabilizace a obnovy venkova jsme mohli dělat dvě místní komunikace – jedna byla velmi poničená, jedna zase nebyla zpevněná vůbec. Vedou k nové zástavbě a směrem k průmyslové zóně. To jsou dvě největší věci, které jsme v obci udělali.

A co se bude v obci dít letos?
Ze stejného dotačního programu budeme rekonstruovat veřejné osvětlení po celé Lukavici. Nad hasičárnou chceme vybudovat nástavbu s kulturní a společenskou místností, která by sloužila všem spolkům v obci. Na to už máme projekt a zbývá sehnat peníze.

Podle vás – jaké má Horní Lukavice nedostatky?
Největší problém je určitě silnice I/27 Plzeň – Klatovy, která obcí prochází. Už v roce 2008 jsme se měli dočkat obchvatu, ale dosud nic. Silnice je nebezpečná, obzvlášť když přes ni lidé chodí, ale přechody přes ní nikdo nepovolí – je to silnice první třídy. Rádi bychom alespoň jednu autobusovou zastávku posunuli, aby byla naproti další a lidé přecházeli hlavně mezi nimi. Uprostřed silnice v tom místě bychom pak mohli udělat například ostrůvek nebo jiný zpomalovací prvek.

Zmínil jste se i o kanalizaci…
Kanalizací se zabýváme od roku 1996. Potřebovali bychom novou, ta, kterou nyní v obci máme, je nevyhovující. Bohužel majitel jednoho pozemku, přes který má nová síť vést, je proti tomu, aby se začalo stavět, a bez jeho souhlasu se nehneme.

A co vás naopak těší?
Horní Lukavice se rozrůstá. Za poslední tři roky jsme přivítali 19 nových občánků a teď budeme mít dva další. Během posledních let se u nás také postavila řada domů a s další výstavbou se počítá. Jedna zástavbová zóna vznikne jižně, ve směru na sousední Dolní Lukavici, další severně směrem na Plzeň. Od pátku máme schválenou změnu územního plánu, takže tomu nic nebrání.