Cestující to mohou poznat podle toho, že se mohou z podchodu ze Šumavské ulice nově nechat eskalátorem vyvézt také na nástupiště označené číslicí dvě. Jeho rekonstrukce skončila a práce na posledním zbývajícím nástupišti č. 1 budou u konce zhruba za měsíc.

„Nástupiště č. 2 je již v provozu, č. 1 se bude otevírat v polovině prosince, přesněji od účinnosti nového grafikonu (od 11. prosince, pozn. red.)," uvedl mluvčí Správy železniční dopravní cesty Marek Illiaš.

Zrekonstruované nástupiště je zvýšené, aby se z vlaků pohodlněji vystupovalo, vede na ně výtah, jsou na něm lavičky k posezení, odpadkové koše na tříděný odpad a samozřejmě také informační tabule, které v pondělí ještě nefungovaly.

Ve druhé polovině nástupiště je již vidět vstup do budoucího podchodu, který jej propojí s chystaným autobusovým terminálem

Ve druhé polovině nástupiště je vidět vstup do budoucího podchodu, které je jednou propojí s chystaným autobusovým terminálem, jenž má v těsném sousedství s nádražím vzniknout. Dokud ale nevznikne, bude tento podchod nepřístupný a zakonzervovaný.

Na nástupišti číslo 1 se pilně pracuje

Nástupiště č. 1, na něž se teď stavbaři soustředí, bude po rekonstrukci vypadat obdobně. Modernizace nástupišť začala před dvěma lety.