Každý, kdo byl v sobotu večer svědkem alespoň jedné z těchto událostí (a většinou jen nechápavě kroutil hlavou), se ve skutečnosti střetl s filmovým konceptem Cinema Royal. Ten je založen na zcela novém způsobu vnímání slavných snímků české i světové kinematografie, jež jsou promítané na běžně nedostupných místech. Diváci navíc až do poslední chvíle nevědí, jaký film a kde se bude promítat. Znají pouze místo srazu a oděv, jaký si mají obléci.

Tím byl v případě akce, která měla v sobotu v Plzni svoji premiéru, společenský oděv, jejž měli muži doplnit cestovatelským kloboukem, ženy zase exotickými doplňky či kožichy. Takto pak na náměstí přišli přivítat cestovatele, který se vrátil ze zámořské expedice a přivezl s sebou Plzeňanům ukázat své úlovky z dalekých cest.

O přesun na místo projekce se postarala speciálně vyčleněná tramvaj hlídaná dobovými policisty, která diváky dovezla do areálu slovanského Světovaru. Zde byla pro diváky připravena iluze newyorského přístavu, honička městem a nakonec dopadení obludy, po níž v oblaku kouře zůstala jen velká chlupatá noha. Až poté v útrobách Světovaru následovala samotná projekce. Tou byla první verze snímku King Kong z roku 1933. „Iluze byla opět dokonalá. Loď na střeše budovy, Kongova noha," pochvaloval si v pořadí už patnáctou projekci Karel Žáček, který na ni do Plzně dorazil z Prahy.