„Jedná se určitě o největší akci tohoto druhu na západě Čech,“ říká o festivalu CO.CON programový ředitel zóny DEPO2015 Jan Štěpán. „Festival tak ovládne opravdu celý areál,“ dodává.

V obří herně v autobusové hale si návštěvníci budou moci vyzkoušet jak současné PC hry, tak se ponořit do historie se starými arkádovými automaty či Pinballem. Chybět nebudou ani herní konzole a špičkové závodní simulátory. Program bude obohacen o přednášky odborníků z prostředí počítačových her, například Pavla Dobrovského (redaktor časopisu Level), Viktora Bočana, Radima Jurdy či Jana Chlupa. Opomenuty nebudou ani moderní technologie. Na několika plochách bude k vidění virtuální realita a návštěvníci si budou moci pomocí svého mobilního telefonu vyzkoušet také rozšířenou realitu. Lákadlem bude i představení robotického psa firmy Boston Dynamics SPOTyho z plzeňského SITPortu. Společnost mu bude dělat legendární R2D2 ze Star Wars.

Parkoviště P+R vzniklo rekonstrukcí stávající odstavné plochy mezi Škodovkou a autobusovým nádražím.
Velké parkoviště v centru Plzně. P+R u autobusového nádraží bude nově placené

Pro návštěvníky, kteří dávají přednost klasickým hrám před těmi počítačovými, bude v Tržnici připraven velký prostor s deskovými hrami. Program neopomene ani populární Pokémony. Na festivalu bude mít tento japonský fenomén vlastní stánek PokéMaster s nabídkou balíčků karet, výběrem merche i možností si zahrát.

Rodiny s dětmi určitě nadchne herní výstava modelů z Lego kostek Czech Repubrick v prostorách Klempírny. Ta začne v sobotu a potrvá až do 26. února. Návštěvníky zavede do světa Harryho Pottera, mimo jiné tam najdou obří stavbu školy čar a kouzel v Bradavicích, která je největší stavbou z těchto kostek na světě vytvořená jedním člověkem. Pracovalo se na ní téměř dva roky a spolkla okolo milionu kostiček. V herní části se starší děti zabaví ve stavitelské dílně a na ty menší od 18 měsíců čeká herna s kostkami Duplo, bludišti a bazény s hromadami kostek Lego. Zájemci budou moci navštívit také novou rodinnou únikovou hru Záhada plzeňského metra.

V rámci Cosplay subkultury budou návštěvníci v areálu po celý den potkávat postavy v detailně zpracovaných kostýmech. Narazit budou moci na hrdiny ze Star Wars zastoupené Czech Garrison 501st Legion a The Rebel Legion Lion Basev, postavy z Pána prstenů v podání skupiny Lotrverse i na další populární klaďase a záporáky ze světa komiksů, sci-fi a fantasy. „Určitě budeme moc rádi, pokud se svými kostýmy pochlubí také návštěvníci a přijdou převlečeni za svoji oblíbenou filmovou nebo komiksovou postavu. Věříme, že to přispěje ke skvělé atmosféře CO.CONu,“ vyzívá Štěpán k zapojení do festivalu i veřejnost.

Návštěvníci veletrhu Klíč k příležitostem se budou moci seznámit se stovkami pracovních pozic, které nabízejí firmy v Plzeňském kraji.
Veletrh Klíč k příležitostem nabídne pracovní pozice i možnosti k vzdělávání

Program obohatí také ukázky studentské herní tvorby z plzeňské Sutnarky s představením nového navazujícího magisterského oboru. V galerijních prostorech si pak návštěvníci budou moci projít výstavy Komiksové pel-melení ateliéru Mediální ilustrace FDU LS a Abstract character design významných plzeňských graffiti a komiksových tvůrců Obrase a Akrobada. V kavárně v odpoledních hodinách proběhne ilustrátorský battle mezi komiksovými tvůrci ze skupiny DRAWetc.

Prodejní část festivalu nabídne tržiště, kde návštěvníci nakoupí vše od komiksových knih přes počítačové i deskové hry až po sběratelské předměty.

Vstupenky na festival za zvýhodněné vstupné mohou zájemci koupit na portálu www.goout.cz do 27. ledna. Vstupné ale bude možné koupit i přímo na místě DEPO2015. Vstupy na výstavu Czech Repubrick a na únikovou hru Záhada plzeňského metra jsou kapacitně omezeny a platí se zvlášť.