Komunikace povede z dosud slepého ramene kruhového objezdu u Makra po polích mimo zástavbu zhruba rovnoběžně s Domažlickou třídou. Před vstupem do lesního porostu se přiblíží k silnici I/26 na Domažlice. U motorestu Zátiší se pak napojí na již provozovaný čtyřpruh této silnice. Stavba zahrnuje kromě silnice samotné i dvě protihlukové stěny o délce 630 metrů a lávku pro pěší.

Stavbu přeložky si vyžádala silná dopravní zátěž Domažlické třídy s velkým procentem nákladní dopravy, která navíc zatěžuje zastavěnou část Nové Hospody. Ohrožuje místní obyvatele hlukem a emisemi. Navíc jsou projíždějícími vozidly ohrožení i chodci. Šířka Domažlické třídy na Nové Hospodě je totiž pro tak frekventovaný provoz nevyhovující. „To se změní, až bude přeložka dokončena. Ke stávajícímu dvoupruhu na silnici I/26 teď přibudou v úseku lesního porostu další dva pruhy. V konečné podobě tak bude mít nová silnice pro každý směr dva pruhy,“ vysvětlil Václav Pelikán z Ředitelství silnic a dálnic. Dodal, že dopravní obslužnost Nové Hospody bude pak zajištěna po stávající silnici I/26 , která bude mít charakter místní komunikace.

Kvůli stavbě silnice, která bude zároveň dálničním přivaděčem k dálnici D5 ve směru od Plzně, musely kromě části lesa padnout i některé objekty. „Stavbou se demolují tři garáže, stodola, dva zahradní domky a osm dřevěných chatek. Jejich majitelům jsme vyplatili jako vyrovnání zhruba jeden milion korun,“ podotkl Pelikán. Dodal, že zatím není jasné, zda si stavba vyžádá nějaká dopravní omezení. Dosud totiž není rozhodnuto ani to, odkud se začne stavět.

Stavební stroje začnou na přeložce naplno pracovat pravděpodobně ještě dubnu. První řidiči by se mohli po nové silnici projet v červnu 2011.