Bagr a náklaďáky už začaly s terénními pracemi na březích Radbuzy mezi Wilsonovým mostem a mostem u Jána na Anglickém nábřeží. Asi 600metro-vou promenádu s odpočinkovými místy u řeky tu začala stavět společnost Stavmonta, která stavbu vysoutěžila za 49 milionů korun (bez DPH).

Podle šéfa magistrátního odboru investic Pavla Grisníka se nejprve vybagruje a prefabrikáty zpevní břeh. „Na lávce vznikne menší kavárna a z ní povedou k řece ručně i elektricky vysouvací schody,“ doplnil technický náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS).

NIC NAPEVNO

Protože jde o záplavové území, nesmí tu být nic postavené napevno. Pokud přijde povodeň, do čtyř hodin od oznámení výstrahymusí být vše pryč.

Jak se bude lidem pod vysokou zdí hluboko pod silnicí u vody líbit, se ukáže. Například architekt Jan Soukup s nadsázkou poznamenal, že půjde o pohled z žabí prespektivy, ale zatraktivnění míst u řek vítá.

Vizualizace budoucí náplavkyZdroj: Magistrát města Plzně

POZOR NA VIKTORKU

Později stavba částečně omezí dopravu na Anglickém nábřeží. Odloží se i na léto naplánovaná oprava Wilsonova mostu. Proč? Okolí stadionu ve Štruncových sadech by mělo na podzim zůstat čisté už proto, že FC Viktoria bude hrát Ligu mistrů a očekává se návštěva některého z evropských velkoklubů.

Pavel Vrba.
Viktoria poprvé trénovala. I s posilami