O jeho stěhování do objektu někdejší vojenské správy na Klatovské 19 se na radnici nemluví poprvé, tentokrát to však vypadá vážně. „Muzeum by na nové adrese mohlo využít vnitřek i dvůr,“ poznamenal náměstek primátora pro kulturu Martin Baxa (ODS). To znamená, že to, co se nevejde do Pekla, mohlo by se vejít sem. Například artefakty větších velikostí nebo dobová auta.

„Pokud by se na nové adrese našlo pro muzeum více místa, uvítáme to,“ řekl Ivan Rollinger z Muzea generála Pattona. Ten se přitom dříve na stěhování na Klatovskou příliš vstřícně netvářil, ale případné rozšíření muzea ho přesvědčilo. Navíc budova je pro válečné muzeum historicky zajímavá, protože v ní v květnu 1945 Němci podepsali kapitulaci.

Dům má navíc mimořádnou hodnotu, zejména proto, že se v něm zachovaly vzácné Loosovy interiéry. Zůstal tu zachován hudební salon v někdejším bytě rodiny Semlerových, v němž nechybí krb ani zrcadla v mramorové stěně. Od sousedního obývacího pokoje je hudební salonek oddělen prosklenými posuvnými dveřmi, umožňujícími rozšířit prostor.

Podle Baxy jsou Loosovy interiéry, které by se měly napojit na prohlídkový okruh dalších plzeňských bytů výjimečného architekta, a přestěhované muzeum dvěma hlavními pilíři příštího využití. „Bude to nákladná akce,“ připouští Baxa. Konkrétní čísla ale dosud spočtená nejsou.

Dům na Klatovské 19 dostalo město bezplatně od státu před více než 10 lety, podmínkou bylo, že jej nechá zrekonstruovat do 1. ledna 2015. Za to, že to radnice neudělala, dostala cca 4,5 milionovou pokutu.