Pod kola jedoucího rychlíku včera pravděpodobně skočil zatím neznámý muž. Tragédie se stala krátce před 16. hodinou na trati Prahy do Plzně. Vše nasvědčuje tomu, že muž spáchal sebevraždu. Našel se dopis na rozloučenou.

Podle mluvčí Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje Lenky Ptáčkové utrpěl při střetu s vlakem zranění neslučitelná se životem. „Přivolaný lékař mohl pouze konstatovat smrt,“ uvedla Ptáčková. Rychlík jedoucí z Prahy do Františkových Lázní se s mužem střetl mezi stanicemi Chrást u Plzně a Plzeň– Doubravka v plzeňské čtvrti Bukovec. „Vlak zůstal po nehodě stát. Provoz na trati ale zastaven nebyl, vlaky jezdily po vedlejší koleji,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Zdeněk Neusar.

Cestující se z oken stojícího vlaku vykláněli ven a sledovali dění na kolejích, kde pracovali vyšetřovatelé a hasiči. Mrtvého muže našli asi až 100 metrů za posledním vagónem vlaku. „Najednou jsme začali prudce brzdit, nikdo nevěděl co se děje. Co se tady stalo, je strašné neštěstí,“ řekl jeden z cestujících.
Totožnost mrtvého muže objasní až další vyšetřování. Podle prvotních informací mu zřejmě bylo 29 let. Odkud byl, to včera nikdo nedokázal říci. „Případ vyšetřují severoplzeňští policisté i Drážní inspekce,“ uvedla mluvčí západočeských policistů Martina Kohoutová.