S mužem na sedadle spolujezdce cestoval ještě jeho bratr. Jeli po silnici ve směru od obce Nebřeziny na sousední Oboru.

„Asi kilometr před Oborou se automobil při projíždění levotočivé zatáčky dostal kvůli vysoké rychlostido neovladatelného smyku. Sjel vpravo mimo komunikaci, narazil na okraji lesa do stromu, pokračoval travnatým porostem zpět na silnici, kde vjel do protisměru, následně vlevo mimo komunikaci a na travnatém pásu havaroval,“ popisovala nehodu mluvčí západočeských policistů Martina Kohoutová.

Při havárii se podleKohoutové naštěstí nikomu nic nestalo. „Škoda na vozidle byla předběžně odhadnuta na částku 30 tisíc korun. Přivolaní policisté vyzvali řidiče k dechové zkoušce na alkohol, a také, aby se podrobil testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Řidič souhlasil a policisté mu v dechu naměřili 1,85 promile alkoholu. Pozitivní byl i test na přítomnost omamných a psychotropních látek, a to na látku cannabis,“ konstatovala Kohoutová. Cannabis je odborný název pro konopí seté.

Řidič se ještě dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem moči. "Na případu nadále pracují policisté ze severního Plzeňska. Nezodpovědnému řidiči hrozí trestní stíhání pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky," dodala mluvčí