Muž s motorovou pilou zařízlou v hlavě vystupující z lesa u Zruče nad Sázavou. Takový pohled se před několika lety naskytl záchranářům letecké záchranné služby z Prahy.

„Zavolali nás k vážnému úrazu motorovou pilou. Nevěřil jsem svým očím, když k nám tenkrát asi čtyřicetiletého muže dovedli. Pilu měl zařízlou přes ochrannou přilbu a štít až v lebce. Regulérně mu trčela z hlavy. Pilu jsme mu vyndali, ošetřili ránu a transportovali ho do Fakultní nemocnice v Motole,“ vzpomíná na jednu z nejkurióznějších historek ve své šestnáctileté praxi u leteckých záchranářů praktický lékař Zdeněk Čech, který má ordinaci v Plzni na Slovanech.

„Pán byl tehdy při plném vědomí, zcela normálně s námi komunikoval, naštěstí neměl poškozena žádná životně důležitá centra. Při prořezávce stromů narazil na nějaké železo nebo ocelovou trubku, pila se mu kousla, vyskočila a zařízla se mu do hlavy. Naštěstí nedořízla až k mozku. Kdyby tehdy neměl helmu a ochranný štít, mohlo všechno skončit tragicky. Doslova mu zachránily život. Z tohoto případu je vidět, že ochranné pomůcky mají svou důležitou roli a není radno je podceňovat,“ popisuje lékař, kterého tehdy překvapila slova manželky zraněného. „Vyšla s ním z lesa, sledovala naši práci, a když jsme ho nakládali do vrtulníku, řekla: Miláčku, jdu na oběd, pak mi zavolej. Ta hláška mě docela dostala,“ uzavírá dnes už s úsměvem Zdeněk Čech.