„Trvá to už několik let. Na alimentech dluží k 31.červenci 130 tisíc korun. Pořád na něj podáváme trestní oznámení. Zdržuje se ale v Anglii a o žalobách ví," vysvětlil Stuchl.

Ten se ze zoufalství rozhodl k neobvyklému kroku. „Už jsem nevěděl, co mám dělat, tak jsem přestal na svého desetiletého syna platit alimenty s tím, že než dojde na soud, tak veškeré dluhy uhradím," tvrdil.

„Soud chtěl pak líčení odložit, ale trval jsem na projednávání. Výživné syna z prvního manželství mě stojí 2800 korun. Celkově jsem musel uhradit 33 400 korun. Pak jsem byl teprve zproštěn obžaloby," popsal Stuchl.

Podle svých slov tak chtěl u soudu ukázat, že když nezaplatí alimenty, tak mu bude hrozit trest. „Bývalý přítel mojí přítelkyně přitom není souzen. Už třikrát mu bylo sděleno předvolání," uvedl.

„Když jsme byli na sociálce, aby přítelkyni zvedli přídavky na dítě, tak nám bylo řečeno, že to nejde. Do příjmů se totiž započítávají i alimenty, které její bývalý přítel neplatí již několik let," posteskl si Stuchl. Ten by uvítal možnost, že by za neplatiče poskytoval dětem výživné stát. „Současná legislativa mně připadá nespravedlivá. Politici o tom uvažují už spoustu let, ale stále se nic neděje," zlobil se Stuchl.

V minulosti se uvažovalo, že placení výživného pro děti z chudších rodin by měl platit stát, který by peníze od dlužníků vymohl. Advokát Petr Zýka tvrdí, že návrhů, jak přimět dlužníky platit, už bylo hodně.