Dramatické chvíle se odehrály v pondělí dopoledne v Koterovské ulici na Slovanech. Zkolaboval tam muž a zůstal bezvládně ležet. Duchapřítomní kolemjdoucí mu začali okamžitě poskytovat první pomoc. "Zatímco jeden prováděl nepřímou masáž srdce, další ho podle pokynů operátora záchranářů instruoval v poskytování první pomoci. Pohotově zareagovala hned také hlídka strážníků, která jela vozidlem kolem a zahlédla skupinu lidí sklánějící se nad ním. Odstavila auto, z kufru vozidla vyndala zdravotní batoh, defibrilátor a spěchala na pomoc," informovala mluvčí strážníků Jana Pužmanová.

Jeden ze strážníků připojil muže na defibrilátor, druhý pokračoval v masáži srdce. "Resuscitace, během které defibrilátor doporučil dva výboje, pokračovala až do příjezdu zdravotníků. Záchranáři muže transportovali do nemocnice v Plzni na Lochotíně," popsala dále Pužmanová. 

Do nemocnice převezli i zmatené 

V podvečer strážníci vyjížděli k zmatené ženě, která se potulovala bez bot v Zámečnické ulici. "Strážníkům se svěřila s tím, že trpí schizofrenií a spolykala několik prášků, proto byli kontaktováni záchranáři, kteří si ji po příjezdu převzali do své péče," zmínila mluvčí.

Další spolupráce strážníků a záchranářů proběhla o půlnoci, kdy se zmatený muž, také bosý, pokoušel otevírat zaparkované automobily v Heyrovského ulici na Borech. "Své jméno si muž pamatoval, stejně tak, že ho tam měl přivézt kamarád, ale kdy se narodil, to už nevěděl. Celkově působil zmateně a rozrušeným dojmem. Posádka sanitního vozu muže odvezla k vyšetření do nemocničního zařízení v Plzni na Borech," uzavřela Pužmanová.