Raketa S5
Jeden metr dlouhou a pět kilogramů vážící neřízenou raketu typu vzduch-země vyvinulo sovětské letectvo v 60. letech minulého století. Raketa byla určena pro stíhací bombardéry a vrtulníky. U raket byly využívány různé hlavice, například protitanková, výbušná/tříštivá nebo zápalná. Efektivní dolet činí 3 až 4 kilometry. Rakety se používají dodnes.
zdroj: Wikipedie 

"Normálně přišel do obchodu, na pult mi položil podvěsnou raketu S5 a odešel," řekl Deníku majitel obchodu Pavel Rosa. "Volal jsem hned policii. Raketa měla naražený spouštěč, neměla by ale v tomto stavu být nebezpečná," dodal majitel, který musel obchod pro zbytek dne zavřít.

Spolu s obchodem byl uzavřen i okruh padesáti metrů. "Jakmile dorazili policisté na místo, začala evakuace okolí," uvedla mluvčí policie Hana Štefflová.

Evakuace si vyžádala i výpomoc od městské policie. "Na místě jsou naše hlídky, vymezují a hlídají uzavřený prostor," dodala mluvčí strážníků Jana Pužmanová.

Celkem bylo evakuováno na 500 lidí. "Bylo nutné uzavřít i nedalekou základní školu i školku," řekla Štefflová.

"O likvidaci rakety se postaral přivolaný pyrotechnik, který do Plzně přijel z Teplic," dodala mluvčí. Bezpečnostní opatření byla zrušena po čtvrté hodině.

Co vedlo muže k odevzdání rakety v obchodu, když platí zbraňová amnestie, při níž lze zbraně a výbušniny odevzdat policii, zůstává nezodpovězeno.