MüsLenky s jablky vyráběné Lenkou Havlovou z Plzně zvítězily v kategorii cukrářské výrobky včetně cukrovinek v soutěži Regionální potravina.

„Jsem strašně překvapená, nemohu tomu ani uvěřit,“ řekla Deníku Havlová, která se svými MüsLenkami zvítězila již v roce 2017. „Přihlašovala jsem se i v minulém roce, to jsem ale bohužel neuspěla. Letos jsem trochu pozměnila recept,“ pověděla výherkyně.

„Použila jsem jiná jablka, jinou skořici a také jiný pracovní postup. Když jsem je poprvé ochutnala, hned jsem poznala, že jsou lepší,“ řekla s úsměvem Havlová, která dodala, že její výrobek je vyroben bez cukru a sladidel.

„O prestižní značku se v Plzeňském kraji ucházelo celkem 106 produktů od 38 výrobců. Největší zájem byl o kategorii Pekařské výrobky včetně těstovin,“ sdělila mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu Vladimíra Nováková.

„Soutěžit mohly produkty, které jsou vyrobeny v kraji, podíl místních surovin je stanoven nejméně na sedmdesát procent, hlavní surovina přitom musí být stoprocentně tuzemského původu. Výrobky jsou pevně spjaty s daným regionem, často se jedná o krajové speciality, které ctí tradici a respektují řemeslo,“ uzavřela Nováková.

Oceněné výrobky získaly právo užívat značku Regionální potravina na čtyři roky.

Oceněné výrobky
Farmářský bok z Čečkovic AB Bor, s.r.o.
Procházkova výpečková pomazánka Jaroslav Procházka
VALENTÝN Ing. Pavel Kvita
BIO jogurtové kozí mléko Luděk Maruna
Svatební koláček tvarohový Marie Vondrovicová
MüsLenky s jablky Lenka Havlová
Sirup Rakytníkový s malinou Od Macháčků s.r.o.
Hruška s medem Mgr. Jaroslava Frančíková
Šnečí jatýrka Jiří Studnička