"Byla to první soukromá nemocnice ještě v tehdejším Československu," připomněl její ředitel Jaroslav Zimmermann. A zároveň poděkoval zdravotnickému personálu. "Bez vaší profesionálně odvedené práce bychom tady dnes nebyli. A jsem moc rád, že se nám povedlo získat na vystoupení zpěváka Richarda Müllera. Odskočil si k nám ze svého turné," řekl ředitel nemocnice, která patří od roku 2014 do skupiny Privamed.

Zdravotníci a hosté se tak pobavili při světelné show české umělecké skupiny Pyroterra, pochutnali si na dobrotách z nemocniční kuchyně Nemocnice Privamed, a pak už jim zhruba hodinu a čtvrt zpíval Richard Müller. "Krása," ozývalo se v sále, když zpíval písničku Baroko a řadu dalších známých "pecek". Zábava trvala až do pozdních nočních hodin, protože po koncertě hrál k tanci i poslechu multiinstrumentalista Lubomír Chris Tolar.

Hrad Radyně.
O památky a okolí Starého Plzence se spolek stará skoro dvacet let

Mulačova nemocnice je nestátní zdravotnické zařízení poskytující lůžkovou i ambulantní péči pro pacienty z Plzně a širokého okolí. Navázala na tradici závodní nemocnice Škodových závodů. Její původní název zněl Sanatorium Dr. Jana Mulače, které vzniklo už kolem roku 1927. Jeho zakladatel - operatér a porodník Jan Mulač ústav řídil do roku 1944 a poté po válce od roku 1945 až do znárodnění v roce 1948. V době vzniku patřila nemocnice mezi nejmoderněji a nejúplněji zařízené ústavy v zemi. Nemocnice byla původně založena jako léčebný ústav pro chirurgii a porodnictví.