„Aktuálně se zabýváme úmrtím ženy v centru Plzně, kdy s největší pravděpodobností jde o násilný trestný čin, který si převzali krajští kriminalisté,“ uvedla hned po události policejní mluvčí Pavla Burešová. Zhruba o půl sedmé večer ale přišla policie s šokujícím oznámením. „Z místa činu jsme disponovali informací, že žena zraněním na místě podlehla. Nyní však máme informaci, že zdravotníkům se podařilo ženu zachránit a nyní je v péči lékařů v nemocničním zařízení,“ sdělila Burešová prostřednictvím sítě X.

Každopádně ženin stav je velmi vážný, což potvrdila i záchranná služba. „Ženu středního věku jsme za kontinuální resuscitace transportovali v kritickém stavu na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň,“ sdělila krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Andrea Divišová.

Podle zjištění Deníku měla být obětí útoku bezdomovkyně původem ze Slovenska. Měla minimálně jedno bodné zranění břicha.

Zdroj: Deník/Pavel Bouda

Obyvatele Plzně násilný čin v centru šokoval. „Jela jsem okolo a viděla desítky policistů. Říkala jsem si, co se tady asi stalo. Nenapadlo by mě, že by mohlo jít takhle odpoledne v centru Plzně o vraždu," uvedla Deníku žena, která místem procházela.

Policie žádá případné svědky, kteří se pohybovali okolo 15. hodiny v okolí Křižíkových sadů a mohli by pomoci s objasněním případu, aby volali linku 158. Po pachateli dle dostupných informací policie stále pátrá.

Muž při snaze vyšplhat na radnici spadl a poničil květináč.
Neuvěřitelné. Muž se snažil vyšplhat na radnici pro vlajku, zřítil se na zem