Spanilou jízdu pojmou ve velkém stylu. „V neděli se před devátou hodinou sejdeme na benzíně OMW v Plzni na Domažlické třídě. V devět vyjedeme do Stoda na pohřeb a cestou z něho se zastavíme ve Zbůchu, na místě, kde Míra zemřel. Ve Stodě se shromáždíme nejspíše okolo hřbitova. Kdyby nás bylo moc, necháme motorky u pumpy a dojdeme to,“ říkal jeden z organizátorů vzpomínky Tonny Pacanda.

Ve Zbůchu uctí příznivci jedné stopy Tomanovu památku v motorkářském duchu, neboli po bajkrovsku. „Kvůli obřadu bude tamní silnice na chvíli zavřená, to máme zajištěné. Zvykem je shromáždit se na místě nehody a symbolicky spálit jednu pneumatiku. Přitom budeme tůrovat motory. Pak se všichni vrátíme do Plzně, kde se rozjedeme domů,“ uvedl.

Mladý motorkář ze Stoda, kterému se stal osudný pátek třináctého, se dočká i svého pomníčku. „Příští víkend se do Zbůchu vypravíme znovu a u křižovatky položímě motocyklovou pneumatiku se štítkem se jménem a datem,“ doplnil organizátor.

Podle Pacandy se může k oběma kolonám 'bajkrů'' kdokoliv přidat. „Kdo je srdcem motorkář, přijede i za člověkem, kterého osobně neznal. Vždyť se všichni také zdravíme a navzájem se neznáme,“ pokračoval Pacanda. „Míra byl jedním z nás,“ dodal.

Pacendu stejně jako další známé zpráva o Tomanově smrti zaskočila. „Znal jsem ho a vím, jak jezdil. Nebyl to žádný hazardér, nepředjížděl a byl opatrný. Opatrnější než většina ostatních, včetně mě. Vrátil jsem se akorát z Itálie a dozvěděl jsem se, že už tady není,“ zakončil Pacanda.

Nehoda se na jedné z křižovatek ve Zbůchu odehrála v pátek po půl osmé večer. „Osobní automobil renault do křižovatky přijížděl ve směru od obce Chotěšov. Na křižovatce odbočoval vlevo, ale nedal přednost protijedoucímu motocyklu,“ konstatovala mluvčí západočeských policistů Jolana Číhová. Motorkáři se pak stal osudným náraz do vozu. Dle některých svědků najel do boku renaultu velmi vysokou rychlostí. V autě spolu s řidičem cestoval také 12letý chlapec. Jeho odvezla záchranná služba do stodské nemocnice na pozorování.

Podle Číhové převzali vyšetřování nehody kriminalisté. „Přizvou si zřejmě i znalce v oboru dopravy, který určí například to, jak je silnice v místě nehody přehledná,“ informovala mluvčí.