Gotický most z roku 1335 v Rabštejně nad Střelou je totiž po mostě v Písku druhým nejstarším dochovaným kamenným mostem v republice a jeho stav je špatný. Škodí mu zejména nadměrná nákladní doprava. Silničáři si ho proto už brzy vezmou do péče. Práce budou stát 10,5 milionu korun a počítají s kompletními opravami mostu i jeho odvodněním.

„Během tohoto měsíce dojde k předání staveniště, zahájení prací je naplánováno na 1. února a ukončení 30. listopadu," uvedl generální ředitel Správy a údržby silnic Plzeňského kraje Pavel Panuška. Ředitel dodal, že během rekonstrukce bude most na určitou dobu potřeba úplně uzavřít pro veškerou dopravu i pro pěší.

Kromě milovníků historie si most oblíbili také filmaři. Tuzemští diváci ho naposledy viděli v předloňské vánoční pohádce Jiřího Stracha Svatojánský věneček. Rockoví fanoušci z celého světa zase most mohli zaznamenat ve videoklipu Personal Jesus skupiny Depeche Mode, který v Rabštejně nad Střelou v roce 2011 vznikl pro novou verzi jednoho z největších hitů kapely.