Důvodem je trvale zhoršující se stav mostu, jehož zatížení úředníci sledovali ve třetím a čtvrtém čtvrtletí loňského roku. Osobní dopravy ani městských autobusů se však zákaz nedotkne. „Bude zachován provoz městské hromadné dopravy a osobních vozidel v obou směrech tak jako dosud,“ potvrdil vedoucí oddělení dopravy ÚMO Plzeň 1 Zdeněk Soukup.

Most přes Mži je dlouhodobě ve špatném technickém stavu a město už vloni avizovalo, že jej řidiči budou moci používat pravděpodobně jen v jednom směru. Průjezd měly regulovat semafory, které by vyloučily vjezd vozů z obou směrů. „Od tohoto návrhu se upustilo z důvodu předpokládaných dopravních komplikací. Nemohl by být garantován průjezd hromadné dopravy podle grafikonu,“ řekl místostarosta Lochotína Jan Husák (ODS). Podle něj vyrostou na podzim na Mži náhradní pontonové mosty a současný most na Jateční bude moci být úplně uzavřen. Teprve poté jej bude možné definitivně opravit. „Pontonové mosty mají být uvedeny do provozu nejpozději v říjnu 2008,“ dodal Husák.

Zákaz vjezdu nákladních vozidel budou od 17. února kontrolovat na mostě v Jateční policisté i městští strážníci při pravidelných hlídkách.