Ve čtvrtek se totiž představili v plzeňské Měšťanské besedě při modní přehlídce, kterou uspořádal salon Ornela.

Partnerkami fotbalistů Viktorie byly přední české modelky, například Lejla Abbasová nebo Česká Miss 2006 Renata Langmanová.

Na molu se procházeli v průběhu večera bratři Tomáš a Lukáš Krbečkové, Tomáš Rada, Tomáš Borek, Michal Smejkal, Vítězslav Brožík, Jan Mudra a Jan Lecjaks.

Tomáš Rada a bratři Krbečkové podobnou akci absolvovali už vloni, a na molu tak nebyli úplnými nováčky. „Zkušenosti z loňska se hodily. Už jsme s bráchou přece jen měli představu o tom, co nás čeká. Já si hlavně dával pozor, abych partnerce nepřišlápl vlečku jako vloni,“ smál se útočník Viktorie Plzeň Tomáš Krbeček.

Módní přehlídka nebyla pro fotbalisty jen tak nějakou procházkou, ale pořádnou zabíračkou. „Akce začala už v poledne a až do sedmi večer probíhaly zkoušky a nácviky. Pilovali jsme hlavně choreografii. Za celé odpoledne jsme se nezastavili. Od osmi večer do desíti potom probíhala vlastní módní přehlídka. Celý den jsme byli na nohou, měl jsem toho na konci plné zuby. Když jsem přišel večer domů, padl jsem do postele a spal jako zabitý,“ líčí své dojmy bratr útočníka Viktorie, brankář Lukáš Krbeček.

Letošní přehlídka byla podle bratrů Krbečkových náročnější než ta loňská. „Tentokrát jsme byli mnohem více v akci. Museli jsme se pěkně otáčet, abychom se stihli správně a včas obléci do příštího nástupu,“ svěřuje se Tomáš Krbeček.

Náročná byla i chůze po molu. „Bylo dost úzké. Když jsme se míjeli, museli jsme dávat velký pozor, abychom do sebe navzájem nestrčili a neskončili mezi obecenstvem. Na hřišti je přece jen mnohem více místa,“ uznává Lukáš.

Na trávníku se prý cítí jistěji, ale účinkování na přehlídce berou jako zajímavou zkušenost. „Třeba se to může jednou hodit. Kdyby nám krachnul fotbal, tak máme modeling v záloze,“ usmívají se bratři Tomáš a Lukáš Krbečkové.