Kristina v roli návrhářky, Larisa jako krejčová a Eliška coby stylistka. Trojice plzeňských studentek vytvořila originální kolekci, s níž zabodovala v soutěži Mladý módní tvůrce ČR. Z Jihlavy si talentované dívky odvezly stříbro. Včera je za úspěch ocenil hejtman Plzeňského kraje.

„Všichni ve třídě je nás celkem devět jsme dostali zadání, abychom vymysleli návrhy na téma barevné spektrum. Pak jsme vybírali nejlepší nápad a zvítězil Kristinin,“ vysvětlila Eliška Stauberová z plzeňské Integrované střední školy živnostenské.

Kristina Zíková pak měla hlavní slovo v tvorbě módních kousků. Inspiraci našla v přírodě. „Motivem byly střepy. Když se do nich opře slunce, házejí různé barevné odlesky,“ vysvětlila. Jako materiál si vybrala sportovní textilii. Do šití a barvení látek se s velkou vervou pustila třetí studentka Larisa Veithová. Nakonec vzniklo pět oděvů: pláště se stojáčkem a módní doplňky v podobě velkých límců přes ramena.

Eliščin úkol byl, aby k sobě jednotlivé kousky barevně i stylově ladily. „Styling mě opravdu baví. Někdy bylo těžké se domluvit, každá máme jinou představu, ale nakonec se to povedlo,“ uvedla s úsměvem.

Výsledek ocenila také porota jihlavské soutěže Mladý módní tvůrce ČR. V kategorii volné tvorby získaly dívky druhé místo. „Samozřejmě nás každé ocenění těší. Je skvělé vědět, že se naše věci někomu líbí. Zároveň se můžeme porovnat s ostatními tvůrci,“ shrnula Kristina.

Všechny tři dívky čeká příští rok maturita. V oboru návrhářství by chtěly rozhodně zůstat.