Hned si vzpomněl, jak v minulých letech měli smůlu. „Děláme modelářský den letos pošesté. Poprvé to vyšlo a pak jsme měli stále smůlu na počasí. Buď pršelo nebo byl nepříznivý vítr. Proto jsme také změnili termín, protože dříve jsme akci pořádali v květnu,“ podotkl Hlávka.

A co lidé v sobotu na plešnickém letišti, které leží dva kilometry od hracholuské přehrady, mohli vidět? Především různé modely letadel. Některé svými parametry dosahovali dokonce rozměrů těch nejmenších osobních letadel.

„Sjelo se na padesát modelářů. Nejednalo se pouze o Čechy. Přijeli také modeláři ze Slovenska, Německa nebo Maďarska. Přivezli s sebou různé typy modelů. Většina jich byla amatérských, objevily se ovšem i ty profesionálnější,“ doplnil informaci organizátor.

Jako zpestření pro lidi byly připraveny tandemové skoky výsadkářů, návštěvníci si mohli také prohlédnout hangáry, kde stálo několik ultralightů. Perličkou celé akce byl letecký cirkus, který simuloval bitvu z první světové války.

„Přijel jsem se podívat poprvé. Chtěl jsem jet i loni, ale nevyšlo mi to. Modely mě zajímají, některé jsou opravdu unikátní, ale nejvíce se těším na ten letecký cirkus,“ řekl nám sedmatřicetiletý Tomáš Nováček z Plzně.