Je trestně stíhaná, ale ani to nebrání množitelce psů Ivě W. z Plzně, aby oznámila na policii krádež tří čivav. Informace se objevila na facebookové skupině Zachraňujeme pejsky z nevhodných podmínek.

Stíhaná, která až do letošního července držela v bytě v Plzni téměř stovku psů a v Sedleci nechávala dožít nemocné psy, se dožadovala vstupu do domu paní, jež je má v dočasné péči, a vydání psů. „Pokud se vám též něco podobného přihodí, volejte ihned policii. Vše bylo ohlášeno na policii a řeší se to,“ píše se v příspěvku.

Deníku se ženu podařilo kontaktovat. „Jedná se o tři čivavy fenky, které chce zpět od organizace SOS for Pets, jež je získala darem na darovací smlouvu,“ říká žena, která si nepřála být jmenována, ale redakce její totožnost zná. Množitelka totiž předtím, než k ní dorazila krajská veterinární správa a policie, začala podle svědků zvířata rozdávat, aby snížila počet chovaných psů.

Podle zjištění Deníku byla zvířata, která si Iva W. nyní nárokuje zpět, v hrozném stavu - všechny fenky měly zanedbané záněty dělohy a operativně jim musely být též odstraněny mléčné lišty plné nádorů, měly záněty očí i uší. Fenky byly začervené, zablešené a psychicky zlomené. Většina z téměř stovky psů z množírny je v současnosti v útulku. „Někteří jsou na tom psychicky stále špatně. Socializace jde pomalu,“ sdělil vedoucí plzeňského útulku Petr Kokoška.

Trestní řízení je nyní na mrtvém bodě. „Čekáme na výsledky odborného vyjádření z veterinární správy, která zkoumá stav psů,“ říká policejní mluvčí Hana Rubášová.