Slavnostní otevření je podle starosty Zdeňka Slacha naplánováno na poslední srpnovou neděli před začátkem školního roku. „Zvenčí je škola už hotová, dá se říct, kompletně. Má novou fasádu, která se pravda někomu líbí více, někomu méně, ale pokud vím, většina lidí je s ní spokojena,“ řekl starosta s tím, že žlutohnědá fasáda rozdělená na trojúhelníkové plochy vzešla z několika návrhů.

Na škole se začalo pracovat koncem loňského září. „Bylo třeba z obou stran vybudovat přístavby, abychom vyřešili všechno, co jsme potřebovali. K mateřské škole tedy přibyla jedna třída, sociální zázemí, šatna a ložnice. Základní škola je zase bohatší o družinu, sociální zařízení, sborovnu a ředitelnu. Do části, kde dříve byla tělocvična, se přestěhovala jídelna, tělocvičnu jsme postavili úplně novou,“ popisoval Slach.

Mladotice na rekonstrukci školy získaly 4 miliony korun od Plzeňského kraje, 2,5 milionu od ministerstva financí a 3 miliony daly ze svého vlastního rozpočtu. Všechny práce se dělaly za plného provozu školy.