„Bude to zásadní změna tváře obce,“ říká starosta Mladotic Zdeněk Slach o plánu, který obec má a který už začala uskutečňovat.
Bagry demolují dva prázdné domy mezi základní školou a železniční tratí a až po nich zbude holá zem, začne se stavět. Na místě bývalého hotelu a řeznictví vznikne komunitní dům pro seniory. „Budova je z roku 1898, ale posledních asi dvacet let byla prázdná. My jsme ji koupili před deseti lety a už jsme věděli, že ji zbouráme a pozemek využijeme,“ pokračuje starosta.

V domě pro seniory má být pětadvacet bytů. „Nerad to vidím, když člověk celý život někde žije, ale ve stáří musí jinam. I když je to třeba jen kousek do pečovatelského domu do Žihle nebo do Kralovic, už je to velká změna,“ říká Zdeněk Slach s tím, že byty budou obývat senioři, kteří se o sebe ještě dovedou alespoň trochu postarat, a pečovatelky za nimi budou do Mladotic dojíždět.

Podle prvotního odhadu má stavba vyjít na 32 milionů korun. „Projekt dokončujeme, budeme žádat o stavební povolení a rádi bychom začali stavět už letos na podzim. Pravděpodobně se ale začne až příští rok,“ dodává starosta.

Senioři budou bydlet v centru obce, kousek od prodejny, zastávek i obecního úřadu. Prostor, který demolicí domů vznikne, ale kromě nich využije také mladotická škola, které dnes chybí pořádná zahrada nebo místo pro hřiště.