Až když se mu rybu podařilo dostat na břeh, zjistil, že jeho úlovek opravdu stojí za to. Ryba totiž měřila 138 centimetrů a vážila 16 kilogramů. Měla tedy míry malého děcka.

„Z vody se vyndavají ještě větší sumci, ale bývá to zpravidla z přehrad. Mně se ho povedlo ulovit na Mži na severním Plzeňsku. Je to malá říčka, takový kus bych tam nečekal,“ vypráví Ondřej. Přesné místo svého úspěchu si chce ponechat jako rybářské tajemství. Sám si výjimečnost úlovku ani tolik neuvědomoval, ale když nesl sumcovu hlavu na preparaci do jednoho plzeňského rybářství, potvrdili mu, že se jedná skutečně o unikát.

Kuriózní na celé situaci je, že se obří sumec chytil na malý proutek nastražený na úhoře. „Na sumce jsem líčil teprve druhý den, připravil jsem mu jako návnadu třicet rousnic. Vedle jsem si dal synovcův prut s jednou žížalou pro úhoře. Právě na něj něco zabralo. Zahlédl jsem pouze ocas v dálce a myslel si, že je to skutečně úhoř. Až metr a půl od břehu jsem poznal sumce,“ popsal zajímavé okamžiky mladý rybář.

Sumec vážil 16 kilogramů a měřil 138 centimetrů
Foto: DENÍK/Archiv

Ten nakonec při výlovu zlomil i podběrák na kapry za 800 korun. Rybího macka potom nesl zhruba kilometr k autu, a to má problémy s ramenními vazy. Ničeho ale nelituje. Kromě jesetera byl totiž sumec jediná ryba, která Ondřejovi chyběla chytit. Na sumce se podle něj musí chodit večer nebo brzy ráno a ideální je bezhvězdná dusná noc. „Nesmí padat mlha,“ doplnil další z podmínek mladík.

Vypreparovanou rybí hlavu si vystaví v pergole. Zbytek sumce sní jeho příbuzní. „Já ryby nejím ani nemám rád porcování. S tímhle mackem jsem ale musel pomáhat,“ přiznal s úsměvem Ondřej. K řece či přehradě chodí na ryby relaxovat často. Už má vytypované místo, kde by mohl žít následovník jeho rekordmana.