„Moje fabie, která je vybavená automatickou převodovkou, abych s ní mohl jezdit, zmizela z Polední ulice v Plzni–Lobzích v noci na pondělí. Zloděj ji musel ukrást někdy mezi 22. a 6. hodinou ráno,“ říká Kořínek.

Na auto je odkázaný pokaždé, kdy se potřebuje pohybovat po městě. Tmavomodrou fabii vyrobenou v roce 2001 si ale užil jenom tři měsíce.
Jeho blízcí byli zprávou o krádeži šokováni. „Všichni jsme z toho moc smutní a nešťastní. Člověka, který auto ukradl, prosím, ať ho vrátí,“ říká Kořínek. Dodává, že po ukradeném autě pátrá i policie.

Se zhoubným nádorem, který mu lékaři našli v kosti nohy, bojoval mladík dva roky. „Po celou tu dobu jsem se pohyboval střídavě týden doma a týden v nemocnici. Podstoupil jsem chemoterapii. Teď mi museli nohu amputovat, ale už bych měl být v pořádku,“ dodává mladý muž.

V Plzni jde letos už o několikátý případ, kdy se zloději zaměřili na lidi se zdravotním handicapem. Chmatáci si už dvakrát vyhlédli nevidomého Plzeňana Luboše Pechmana. Letos v březnu ho lupiči přepadli v chodbě domu v Plovární ulici, kde bydlí. Zmlátili ho, zlámali mu žebra a ukradli mu mobilní telefon i invalidní důchod, který si předtím vyzvedl na poště. V bezvědomí ho našla sousedka. V říjnu mu zase vykradli byt, odkud si odnesli sedm tisíc korun.

Hledané auto

Škoda Fabia 1,4, tmavomodrá barva, automatická převodovka, SPZ 3P9 3147