O jeho život se totiž báli jeho kamarádi, zalekli se jeho příspěvků na sociální síti. Údajně plánoval, že se zabije.

„Dostali jsme upozornění od jeho známého, že se muž chce pokusit o sebevraždu. Rozešla se s ním dívka a byl v depresích a své záměry údajně sděloval prostřednictvím sociální sítě," uvedl policejní mluvčí Jan Koželuh. Policisté ihned vyrazili na místo a mladíka našli pod vlivem omamných látek. Záchranná služba na místě rozhodla, že jej transportují na psychiatrické oddělení, po vyšetření byl muž propuštěn, Hospitalizace podle lékařů nebyla třeba. Za necelé dva týdny však mladík svůj čin zopakoval. Tentokrát uveřejnil na internetu fotku, kde má hlavu v oprátce.

„Znovu jsme dostali hlášení od jeho kamarádů, kteří se báli o jeho život. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka a do bytu vpustila policisty jeho matka. Mladého muže poté našli za sedací soupravou," popsal zásah Koželuh. Mladík následně policistům řekl, že si pouze dělal legraci z lidí na facebooku a zabít se nechtěl. Tentokrát však na psychiatrii převezen nebyl.

„Je dobré si uvědomit, že tímto chováním zaměstnává hlídky, které v tu chvíli mohou být užitečnější na jiném místě, kde někdo může opravdu potřebovat pomoc," dodal 
k chování mladíka mluvčí.