Jen díky rychlé pomoci kamaráda je naživu 26letý Plzeňan Miroslav Repasky. Při volejbalovém zápase na sportovním soustředění florbalistů 14. června v Kubově Huti totiž dostal křeč do krku, přestal dýchat a upadl do bezvědomí.

Ve vypjaté situaci ale duchapřítomně zareagoval jeho kamarád, 35letý Míra Krutina. Prý si nejdřív myslel, že jde jen o vtip. „Miroslav sebou praštil na zem a já myslel, že to udělal, protože se mu něco nepovedlo, jak to někdy volejbalisti dělávají. Když se ale nezvedal a nehybně ležel, došlo nám, že zkolaboval. Seběhli jsme se k němu a zjistili, že je v bezvědomí a nedýchá. Rozevřel jsem mu křečí sevřenou čelist a uvolnil mu zapadlý jazyk. Pak už se sám nadýchl a probral se,“ popisuje skromně Krutina, který pracuje jako úředník Českých drah. Zásady první pomoci si prý pamatuje ze školení, která má v práci. Už v minulosti zachránil dva kluky, kteří spadli do řeky.

Zachráněný muž je Krutinovi i dalším, kdo pomohli, vděčný. „Chtěl bych poděkovat všem, kdo stáli při mně a pomohli mi v nečekané situaci. Speciálně chci poděkovat Mírovi Krutinovi za první pomoc a rychlou reakci. I s mojí manželkou si toho nesmírně vážíme. Nikdy to Mírovi nezapomeneme,“ říká Repasky.

Pracuje jako technik a něco podobného se mu prý nikdy nestalo. „Během okamžiku jsem o sobě nevěděl. Až po vyšetření v nemocnici mi řekli, že jsem si kvůli sportovnímu přetížení z předchozích dní natáhl sval na krku, což přerušilo napojení nervů. Žádné trvalé následky mi ale nehrozí,“ doplnil Repasky.