Bazén na Slovanech hostil nejlepší plavce ročníků 1998 až 2001. Plzeňští závodníci dokázali domácího prostředí využít parádním způsobem a získali dohromady 28 medailí, z toho 10 zlatých.

Celkem se republikového šampionátu účastnilo 29 plavců klubu Slávia VŠ Plzeň, tedy nejvíce ze všech přihlášených oddílů.

Kromě zmíněných deseti zlatých medailí dokázalo družstvo vybojovat i sedm stříbrných a jedenáct bronzových. I v tomto ohledu byl plzeňský klub na mistrovství České republiky tím nejúspěšnějším.

O zmíněné medailové úspěchy se pod vedením trenérů Patrika Davídka a Lukáše Luhového zasloužili Dominik Polcar, Ondřej Gemov, Nikol Žůrková, Tereza Polcarová, Kristýna Štemberová, Eva Huclová a Michael Šperl.

Velmi dobře však plavali i závodníci ročníku 2001, tedy ti nejmladší. Ačkoliv se jednalo o jejich premiérovou účast na dorosteneckém mistrovství, vybojovali si postupy mezi nejlepší osmičku finalistů. Konkrétně se to týkalo Adama Karnolda, Lucie Trinerové, Lucie Šebestové, Roberta Borovanského a Izabely Zekuciové.

Dalším velkým úspěchem Slávie bylo splnění nominačních kritérií Ondřeje Gemova a Kristýny Štemberové pro účast na mistrovství Evropy juniorů. To se uskuteční na začátku července v Maďarsku.

Pár dní před touto akcí však plavce PK Slávia VŠ Plzeň ještě čekají závody dospělých v Pardubicích. Trenéři Davídek s Luhovým věří, že i mezi dospělými se dokáží veleúspěšní mladíci prosadit.