V Domově sv. Aloise, který funguje pod Městskou charitou Plzeň, žije šestatřicet klientů. Většina z nich trpí Alzheimerovou chorobou. Určitým středobodem zařízení je právě zahrada. „Rádi bychom z venkovního prostoru udělali přívětivější zázemí pro naše klienty. Součástí plánu je postavit pergolu, vytvořit místo s lavičkami a stromy a také odstranit schody nebo další bariéry," nastínila ředitelka Lenka Dejmková.

K uskutečnění tohoto záměru je potřeba 100 tisíc korun. Právě kvůli tomu se Domov sv. Aloise nedávno zapojil do projektu Čtení pomáhá. „Jeho cílem je spojit potěšení ze čtení s radostí z pomoci druhým – děti za své znalosti nabyté přečtením knihy získají virtuální peníze, které pak mohou věnovat na jednotlivé charitativní projekty," uvedla Šárka Kovandová z Alzheimer nadačního fondu, který je garantem této dobročinné akce.

Podpořit plzeňský Domov sv. Aloise nebo další organizace můžete na webových stránkách: ctenipomaha.cz

Do celorepublikového projektu je v současnosti zapojeno zhruba 160 tisíc mladých. Jenom v Plzni se jedná o 67 vzdělávacích zařízení. Pro nejmladší a střední věkovou kategorii vybrala část knih veřejnost v anketě. Pro nejstarší kategorii zase zvolila publikace přímo odborná porota v čele se Zdeňkem Svěrákem.