Bolestivé zranění kolena a kotníku si ze zběsilé jízdy na kapotě auta odnesla 26letá strážnice ze severního Plzeňska. Že jí šlo o život, si uvědomila, až když bylo po všem. Řidičce, která na ni v pátek dopoledne v Plzni najela autem, hrozí až tři roky vězení.

„Byla to běžná služba. S kolegyní jsme měli za úkol dohlédnout na auta parkující v Bezručově a Františkánské ulici. Uviděly jsme auto, které stálo v křižovatce a bránilo řidičům ve výhledu. V citroënu ale seděla jen spolujezdkyně. Zavolala mobilem řidičku vozu. Mladá žena přišla během dvou minut,“ popisuje začátek nebezpečného incidentu strážnice.

Motoristka prý už z dálky na ženy v uniformě pokřikovala, že s nimi nic řešit nebude, že nemá čas a ať ji neobtěžují. „Řidička nastoupila do auta a nastartovala. Kolegyně stála u okénka a žádala ji o doklady. Já jsem natáčela řešení přestupku na videokameru jako kdykoli jindy. Když jsem stála přímo před autem, žena za volantem prudce sešlápla plyn. Dívala se mi přitom přímo do očí. Na ten obličej nikdy nezapomenu,“ vypráví policistka.

„Nestihla jsem uskočit. Nezbylo mi než se pevně držet přední kapoty. Auto jelo dost rychle a mně blesklo hlavou, že jestli se z auta nedostanu dolů, můžu taky skončit pod ním,“ popisuje hrůzný zážitek žena. Její kolegyně běžela podél jedoucího auta a snažila se otevřít dveře u řidičky. Na chvilku se jí to sice podařilo, ale žena jela dál. V tu chvíli přispěchal na pomoc strážník v civilu, který měl v tu dobu volno a náhodou šel kolem. „Ten k rozjetému autu přiskočil a dveře se mu podařilo otevřít. Auto na chvilku trochu zpomalilo a mně se podařilo uskočit stranou. Ucítila jsem křupnutí v noze,“ říká strážnice.

Šílená řidička ale nezastavila ani potom. Naopak ještě víc zrychlila a bleskurychle zmizela. Na případu nyní pracují státní policisté, kteří už vědí, že citroën řídila 26letá žena ze severu Plzeňska. Prozradila ji státní poznávací značka. Mladá žena už má za sebou i výslech na policii. Podle policejní mluvčí Ivany Telekešové vypověděla, že jednala zkratkovitě a že svého činu lituje. Na strážnici podle svých slov zaútočila proto, že s ní jednala arogantně.

„Mladá žena už si převzala usnesení o zahájení trestního stíhání za útok na veřejného činitele,“ doplnila Telekešová. Strážnice, která se nyní z drsné projížďky zotavuje, nezažila něco podobného poprvé. „U městské policie pracuji pět let a s autem už na mne najel i řidič v Riegrově ulici. Ten na mě zakřičel něco v tom smyslu, že bych měla chcípnout. Tehdy jsem ale před vozem stihla uskočit,“ dodává žena. Na změnu zaměstnání prý ale nepomýšlí. A to i i přesto, že se podle jejích slov agresivita a arogance řidičů neustále stupňují. „Až se vrátím do práce, prostě na to nebudu myslet,“ uzavírá.

Podle názoru psychologa Karla Bröckla bylo jednání řidičky nepřiměřené situaci. „Její jednání může mít různé motivy.Buď konfrontaci s mocí, nebo momentální rozpoložení. Člověk s průměrnými schopnostmi sebeovládání by ale měl takovouto situaci zvládnout,“ uvedl.