Na třetím obvodě v úterý padaly hlavy. Mimořádné zastupitelstvo odpoledne odvolalo v tajné volbě z funkce místostarostku Jaroslavu Maříkovou (OPAT), na snímku vlevo. Z 25 platných hlasů, které naházeli zastupitelé do urny, jich bylo pro její odchod z čela obvodu 20. Je tedy jasné, že její konec podpořili i členové koalice. Tu na trojce tvoří ČSSD, ANO, TOP 09, ODS, OPAT a KDU-ČSL.

Návrh podal Jan Fischer z opozičního hnutí Jiří Strobach náš starosta (JSNS), žádný konkrétní oficiální důvod ale nebyl vysloven. Je jasné, že jde o vyvrcholení osobní averze mezi oběma politiky, tedy Strobachem a Maříkovou. Oba byli kdysi členy ODS a trojku spolu vedli. Maříková je přesvědčena, že důvodem jejího odvolání je Škodaland, který se stavěl na obvodě za Strobachovy éry a v němž později upozornila na ´nepravosti´. Mělo jít až o 20 milionový rozdíl v platbách při stavbě areálu. Strobach to tehdy odmítl a důrazně se ohradil. Případ řeší policie. Jiří Strobach v úterý nezvedal mobilní telefon. „Nedám se umlčet ani zastrašit," řekla v úterý zastupitelům Maříková. Po jejím odchodu zůstanou na obvodě jen dva ze tří místostarostovských postů. Patří Davidu Procházkovi (ANO) a Radoslavu Škardovi (TOP 09).

Zastupitelé trojky v úterý odvolali také radního Roberta Kaše. Toho nedávno vyloučili socialisté ze svých řad, což je zcela výjimečné. I v tomto případě šlo o osobní spory mezi dvěma politiky, tentokrát obou z ČSSD. Kaše měl usilovat o svržení starosty Neubauera, který to pak řešil po stranické linii. Roberta Kaše nahradí v radě trojky Petr Marek (ČSSD).