Deník na návštěvěDeník na návštěvěZdroj: Deník

Dvě ledové plochy, fitness centrum nebo velká tělocvična. Namísto starého tréninkového hřiště pro fotbalisty vyroste v Černicích velké sportovní centrum.

„O vybudování nového sportoviště v Plzni jsem začal uvažovat před šesti lety. Tehdy jsem se poprvé porozhlížel po vhodné lokalitě, která je ještě sportem nepolíbená. Zjistil jsem, že právě v Černicích je sportovišť poměrně málo. Navíc si myslím, že jsou jednou z nejhezčích částí Plzně, takže mi přišla škoda, kdyby se v tomto směru neposunuly dál,“ vysvětluje Jan Heřman ze společnosti Game Sports Center, která má výstavbu nového sportovního centra za více než 250 milionů korun na starosti. „Černice nám s naším záměrem vyšly vstříc. Osmý obvod má sice připraven svůj vlastní projekt na vybudování nového sportovního areálu, ale s paní starostkou jsme domluveni, že se činnosti obou sportovišť nebudou dublovat. Oba sportovní areály nepochybně pozvednou Černice zase o kus výše,“ uvádí Heřman.

V titulních rolích v představení Romeo a Julie v režii Jakuba Špalka se na letošním Divadelním létě pod plzeňským nebem představí Daniel Pivoda Ondráček a Tereza Slámová.
Divadelní léto zahájilo předprodej, diváci mohou koupit lístek zdravotníkům

Nové sportovní centrum by mohlo sloužit obyvatelům širokého okolí, kteří mají dnes nejbližší fitness centrum až na Slovanech. Vedle fitness centra budou v areálu také dvě ledové plochy, tělocvična pro míčové sporty, restaurace s kavárnou, ubytování pro sportovce a prostor pro venkovní aktivity, volně přístupné pro obyvatele Černic. „Jediné větší fitko je vlastně až v Galerii Dvořák, což je pro obyvatele Černic a okolí poměrně daleko. Chtěli bychom tu proto vytvořit sportovní centrum, které by bylo spádovou oblastí pro obyvatele Černic, Radobyčic, Starého Plzence, ale i Losiné a Štěnovic. Centrum bude navíc stát u cyklostezky, jejíž výstavbu mají Černice v budoucnu v plánu, takže se tu budou moci zastavit i cyklisté a dát si v restauraci nějaké dobré jídlo a pití,“ říká dále. „Rádi bychom, aby sportoviště stálo do tří let. Chtěli bychom na něm mít zelenou střechu a také fasáda by měla být zelená,“ dodává. Sportovní centrum, ve kterém by pracovalo asi 30 zaměstnanců, by využívaly jak školy a školky, tak široká veřejnost. „Školy, školky a místní Sokol by mohly areál využívat v zimních měsících v dopoledních hodinách, odpoledne by pak sloužilo pro komerční účely. Celá lokalita je navíc skvěle dopravně dostupná – cílit proto chceme i na zahraniční hosty, jako např. týmy KHL. Sportoviště bude totiž prakticky kousek od letiště. Na závěr bych chtěl poděkovat paní starostce a radním města Plzně, bez jejichž podpory by tento záměr nebyl vůbec možný,“ uzavírá Heřman.