Mezi ulicemi Spojovací a Brojova je teď v kdysi osázeném pásu lemujícím chodník a cyklostezku jen holá zemina a vyhloubené díry čekající na nové stromy. „Ty staré nepropustné křoviny tu sice byly jen pro zlost, ale kdy sem dají něco nového?“ ptají se lidé ze Slovan.

Podle vedoucí odboru životního prostředí slovanské radnice Jany Kolářové nahradí původní botanické růže prorostlé náletovými křovinami už v nejbližších dnech nová výsadba. „Nahradí je 12 dubů, osm brslenů a více než 300 weigelií. To jsou nízké keře, které budou vysázeny ve vlnách,“ uvedla Kolářová. Letité živé ploty mezi chodníkem a cyklostezkou tam už dlouho prorůstaly na obě strany a stávaly se chodcům i cyklistům nebezpečnými. Nepomohlo ani radikálnější prořezávání, takže obvod nechal křoviny vykácet. „Nová výsadba bude hotová do poloviny května,“ slíbila Kolářová. O více než 300tisícový finanční příspěvek na rekonstrukci pásu zeleně na Koterovské ulici požádal druhý městský obvod město.

„V první fázi se v březnu odstranily staré keře a borovice, zlikvidovaly se pařezy a upravil se povrch trávníků. Teď se bude pokračovat výsadbou nových dřevin,“ potvrdila radní pro životní prostředí Irena Rottová (ODS). Příspěvek od města ve výši necelých 311 tisíc korun nepokryje podle ní celou částku na rekonstrukci úseku zeleně, která se vyšplhala zhruba na 357 tisíc korun.

Nová výsadba na Koterovské

- Jde o úsek mezi Spojovací a Brojovou ulicí ( k Budíku).
- Bude tu vysazeno 12 dubů, osm brslenů a více než 300 weigelií.
- Hotovo bude v polovině května.
- Náklady na rekonstrukci pásu zeleně jsou více než 350 tisíc korun, podstatnou část peněz dostane obvod od města.