Podle jejího ředitele Pavla Janouškovce v něm vznikne Domov se zvláštním režimem včetně stacionáře, který budou využívat zejména staří lidé postižení různým stupněm demence.

Za rekonstrukci, která začala v říjnu, zaplatí město více než 40 milionů korun. „Získáme tak 28 lůžek v příjemném prostředí objektu se zahradou,“ potvrdil Janouškovec.

První obyvatelé by se mohli do nového domova začít stěhovat příští rok na podzim. „Rádi bychom sem přesunuli klienty ze zařízení v Polední a Francouzské ulici,“ uvedl Janouškovec. V nich jde totiž o tzv. týdenní stacionáře, kdy se klienti stěhují vždy na víkendy ke svým rodinám, a ne vždy je to pro ně úplně dobré. „Jsou zvyklí na týdenní režim u nás, a pokud se mají na každou sobotu a neděli přesunout, dělá jim to například problém s orientací,“ připustil Janouškovec. V novém domově počítá charita i přes víkend se stálou službou, takže se budou moci rozhodnout, zda zůstanou, nebo stráví víkend jinde.

Ve dvou charitních stacionářích je nyní 17 lůžek a situace, že by v novém objektu zůstala po rozšíření prázdná místa, je vyloučená. Jen Domov pro seniory v Doubravce totiž nyní eviduje asi 500 žádostí a z nich je možné kapacitu naplnit.

Uvolněné stacionáře pak bude moci charita využít například pro nabídku tzv. chráněného bydlení pro potřebné.