Měli jste v plánu jet na hory, ale nevyšlo to? S lyžařskou školou Kamzík můžete na svah poslat alespoň své potomky. „Děti přebíráme v půl sedmé na vlakovém nádraží, jezdíme na Samoty. Vracíme se vpodvečer," říká Vendula Šmídlová. Výpravy se letos konají jen od úterý do pátku, je možné zúčastnit se jen jeden den nebo po celé čtyři dny. Účastníci od sedmi let se musí umět na lyže či snowboard alespoň postavit.

Celotýdenní program pro děti ve věku od 8 do 12 let nabízí plzeňská Techmania, letošní téma se inspirovalo kriminálkami. Každé dítě se stane členem profesionálního týmu vyšetřovatelů, dostanou se na fiktivní místo činu, budou zajišťovat stopy a na základě indicií hledat vraha.

Mimo jiné zjistí, které postupy známé z kriminálních seriálů jsou reálné a které nikoli. „Kapacita je pouze dvacet dětí a zbývá jen několik posledních míst," upozorňuje Kateřina Techlová, vedoucí návštěvnického provozu. Děti si během celého týdne prohlédnou nejen hlavní expozici v Techmanii, ale dostanou se i do fyzikálních, chemických a biologických laboratoří.

Po sérii letních příměstských táborů se letos poprvé do programu na jarní prázdniny pouští i plzeňský spolek Výtvarno. Zde jsou jednotlivé dny pro děti od 6 do 15 let tematicky rozděleny, společným faktorem všech je tvoření a seznamování se s různými výtvarnými technikami. Hned v pondělí je například na programu graffiti. „Děti se dozvědí o tomto druhu umění. Každý zkusí sám sebe vyjádřit pomocí graffiti. A v případě dobrého počasí se půjdeme podívat i na reálné malby," říká za organizátory Jana Holenková. I zde je možné přijít jen na vybrané dny.

Několik posledních míst zatím hlásí také Kopretina Duha Plzeň, jež pořádá program pro děti od 7 do 15 let. Zdejší týdenní příměstský tábor je cenově nejdostupnější, na programu jsou hlavně výlety po Plzni a drobné rukodělné dílničky.
Na čtyřech pracovištích pořádá jarní tábor i DDM Radovánek, jde o střediska v Kaznějově a v Nečtinech a plzeňská v Ledecké ulici a v Petřínské ulici.

Kde a jak zabavit děti od 9. do 13. března 

  • Science centrum Techmania (krimi vyšetřování) 2500 Kč/týden
  • Příměstský tábor Duha Kopretina Plzeň (návštěva Techmanie, bazénu, Pivovarského muzea, kreativní den, deskové hry, aj.) 1000 Kč/týden
  • Příměstský tábor LŠ Kamzík (denně lyžování v Ž. Rudě) 1500 Kč/4 dny
  • Příměstský tábor Výtvarno Plzeň (graffiti, linoryt, animace, automatická kresba, dětské mandaly, slavné obrazy) 2200 Kč/týden, 450 Kč/den
  • DDM Radovánek: Jarní prázdniny v Kaznějově – Radovánek (bruslení, bowling, sportovní den, zoo, kreativní den) 250 Kč/den
  • DDM Radovánek: Putování Plzeňskem, Nečtiny (plzeňské pověsti, Spejbl a Hurvínek, hrady a zámky, výroba cmundy po plzeňsku aj.) 180 Kč/den
  • Splň si svůj sen, Plzeň, Petřínská ul. (mix činností) 1500 Kč/týden