Divadelní léto pod plzeňským nebem
• 29. června – 11. července
Carlo Goldoni: Lhář
• 14. – 20. července
Alexandr Dumas st.: Tři mušketýři (repríza loňské hry)
• Představení začínají vždy ve 20:30 hodin, hraje se přímo 
na náměstí Republiky. 

Mimo jiné i proto, že Plzeň a její okolí příliš nezná.

„Věděl jsem, že tu festival pod širým nebem existuje, ale nebyl jsem tu," řekl Deníku herec Divadla Na zábradlí. Nabídka přišla koncem května, premiéra už je tuto neděli. Když pak poprvé přijel do Plzně a viděl hlediště postavené přímo v centru na náměstí Republiky, byl překvapen. „Myslel jsem, že bude spíš v parku. Ale věřím, že úžasná katedrála a tenhle prostor dodá hře tu správnou atmosféru," míní Mejzlík, který ve Lháři hraje otce Romanu Zachovi, hlavní postavě.

V uplynulých dnech probíhaly zkoušky během dne, což je náročné vzhledem k okolnímu hluku. Však také Miloslav Mejzlík podotkl, že si s Romanem Zachem kvůli překřikování aut, tramvají i bagrů, které v okolí náměstí řádí, téměř ´utrhli hlasivky´. Poslední týden před premiérou patří tradičně nočním zkouškám, kdy je klid na poslední dolaďování představení.

Režisérem sedmého představení Divadelního léta je Zdeněk Bartoš ze Západočeského divadla v Chebu.V komedii, která diváky zavede do italských Benátek, se objeví i hvězdy minulých ročníků plzeňského festivalu, jako jsou Zdeněk Rohlíček, Petr Konáš či Bronislav Kotiš.

V Plzni už sice známý herec a dabér hrál několikrát, příliš času si ji prohlédnout prý ale neměl. I proto se na letní hraní těší. „Budu dojíždět z Rožmitálu a chci to spojit i s exkurzí po okolí, vůbec Plzeňsko neznám," dodal Mejzlík s tím, že letos mu čas vyjde i na dovolenou u moře. Musí to však stihnout do poloviny srpna, protože pak na něj čeká festival Divadelní Luhačovice, jehož je prezidentem.

S vystupováním pod širákem už má Mejzlík zkušenosti z pražských Letních shakespearovských slavností, před sedmi lety hrál v Bouři. „Hraní venku mám rád, protože se může stát cokoli a je to takový adrenalin," směje se herec.