Ano, nemýlíte se. Je to Miki Seidl, jedna z postav oblíbeného seriálu, který běží v televizi každý všední den v podvečer. Představitelem Mikiho je Václav Matějovský, student Gymnázia Františka Křižíka.

Do konkurzu Ulice ho přihlásila před dvěma a půl lety maminka. „Vůbec jsem tehdy nečekal, že mě vyberou. Na konkurz totiž přijely dva tisíce mladých kluků," vzpomíná šestnáctiletý Plzeňan.

Vašek hraje v Ulici po boku známých herců. Například jeho seriálové babičky představují Dana Syslová a Lenka Termerová, dědečka Jan Vlasák, maminku Petra Jungmanová a otce Martin Pechlát.

„Všichni jsou úžasní, přijali mě jako sobě rovného. Asi po po měsíci mi dokonce nabídli tykání. Je to pro mě velká čest, ale zatím mně to tykání moc nejde, nemohu si zvyknout," přiznává talentovaný herec.

Studium na gymnáziu a natáčení Ulice zaberou Vaškovi spoustu času. „Ve škole mám individuální plán a učitelé v čele s třídním Františkem Kaskou mně naštěstí vycházejí vstříc. Pomáhají mně i spolužáci," pochvaluje si.

Na natáčení do hostivařských ateliérů většinou dojíždí. „Někdy přespím u bráchy nebo u sestry, kteří v Praze studují. Jednou se ale stalo, že jsem z Plzně do Prahy vyrážel už ve čtyři hodiny ráno," říká Vašek, který také rád fotí a filmuje, učí se na bicí a s kamarády píše divadelní hru.

Celostránkový rozhovor s Václavem Matějovským si můžete přečíst v sobotním Plzeňském deníku.

Václav Matějovský

Narodil se 14. 2. 1996 (na Valentýna) v Plzni. Je nejmladší z trojice sourozenců, 26letá sestra Michaela a o rok mladší bratr Vojtěch studují Vysokou školu ekonomickou v Praze. Vašek je studentem kvinty osmiletého Gymnázia Františka Křižíka v Plzni, kde je členem hereckého kroužku pod vedením Františka Kasky. Se souborem se několikrát zúčastnil celostátního finále v Trutnově. Od září 2010 účinkuje v roli Mikiho Seidla v Ulici, populárním seriálu TV Nova. Mezi jeho největší koníčky patří sport, fotografování a filmování. Občas píše scénky a s kamarády připravuje divadelní hru. Učí se na bicí a rád by založil rockenrollovou skupinu. Společně s bratrem účinkoval v plzeňském folklorním souboru Mladina.