Plzeňané by si už v těchto dnech měli zjistit, jak se v příštím týdnu dostanou do zaměstnání. Mohlo by se totiž stát, že spoj, kterým jezdí běžně, na zastávku v obvyklém čase nepřijede. Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) totiž najíždějí na prázdninový provoz.

„Stejně jako každým rokem nás k tomuto kroku vede úbytek cestujících školáků. A tím pádem nižší vytíženost linek,“ uvedl mluvčí PMDP David Hrdina.

„Na prázdninově omezených linkách je plánován pokles výkonu od 10 do 30 procent. Provoz ostatních městských linek zůstane bez omezení,“ informoval Hrdina s tím, že dílčí omezení jsou plánována i na příměstských linkách podle požadavků jednotlivých obcí.

Městská doprava bude omezena jak v dopravních špičkách od 4 do 8 hodin a od 13 do 17 hodin, tak i v takzvaném dopravním sedle od 8 do 13 hodin. „Tramvajovým linkám se intervaly prodlouží asi o dvě minuty,“ uvedl Hrdina. Autobusové linky na Borská pole by měly pojmout všechny zaměstnance bez problémů. Ve špičkách budou podle Hrdiny tyto spoje posílené. Přesto například mezi 14. a 15. hodinou pojede na lince 30 o čtyři spoje méně, než je tomu během školního roku.

Prázdninově omezené linky

Tramvajové linky číslo 1, 2, 4
Trolejbusové linky číslo 12, 13, 16
Autobusové linky číslo 22, 24, 30, 41
Dílčí omezení se dotknou mimoměstských částí autobusových linek číslo 51, 53, 55 a 56
 
Více na www.pmdp.cz v podsekci dopravní informace.